מדריך וורדפרס


וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן. מערכת ניהול תוכן: CMS: Content Management System כשמה כן היא נועדה לנהל את התכנים באתר אינטרנט.
וורדפרס החלה במקור כפלטפורמה לבלוגים, אך עם השנים הפכה להיות מערכת ניהול תוכן לכל דבר.
החל מגרסא 3 היא כבר קיבלה תכונות שהופכות אותה למערכת ניהול תוכן עוצמתית ועם זאת פשוטה ואינטואיטיבית.

כיום שי המון מערכות ניהול תוכן ברשת. הפופולאריות הן וורדפרס, ג'ומלה ודרופל כי הן בקוד פתוח וניתנות להורדה, התקנה ושימוש חינם.

הייתרון הגדול של וורדפרס על פני שני המתחרות - דרופל וג'ומלה זה פשטות השימוש והיצע תבניות עיצוב גדול ובחינם. יש כמובן גם ערכות עיצוב בתשלום למי שרוצה להשקיע יותר.הורדה והתקנה
את וורדפרס ניתן להוריד חינם מהאתר שלהם. ניתן להוריד בעברית או באנגלית. הנה הקישור להורדה בעברית:
http://he.wordpress.org/ ההתקנה די פשוטה: מורידים את הקובץ למחשב כמו שהוא, עושים unzip, מעלים לשרת אכסון, פותחים דפדפן ומקישים את כתובת האתר (אחרי שהעליתם את הקבצים).
עכשיו אמור להיפתח לכם דף של תהליך ההתקנה. כעיקרון התהליך פשוט ואינטואיטיבי כשברמה העקרונית אתם פשוט לוחצים Next Next Next
הקטע הבעייתי והמרגיז זה כשמגיעים לשלב הבסיס נתונים - כלומר, כשצריך להגדיר את ה - Data Base.
לא צריך להיבהל, פשוט נכנסים לממשק ניהול של השרת שלכם. מחפשים איפה כתוב DB / MySql וכו' ופשוט מגדירים בסיס נתונים חדש. אני מניח שזה משתנה ממשק ניהול אחד למישנהו, אבל העיקרון זהה. מגדירים בסיס נתונים ונותנים לו שם. לאחר מכן מגדירים משתמש וססמא (לבסיס נתונים) ואז חוזרים למסך ההתקנה בדפדפן ומכניסים את הפרטים שזה עתה הגדרתם.
הנה כמה טיפים לבעיות קטנות, נפוצות ומרגיזות במיוחד שהופכות את ההתקנה מחמש דקות, לשעתיים (כי עד שמבינים למה זה לא עובד..)
1. הרשאות:
הרשאות של תיקיות על השרת - לתת הרשאת כתיבה read / write
בשרת שלכם יש תיקיות. וודאו שההרשאה של התיקייה היא על כתיבה. כלומר, על write. אם היא רק על קריאה - read לא תוכלו להגדיר את הבסיס נתונים.
כלומר, ההתקנה לא תוכל להתקין את בסיס הנתונים - כי אין לה הרשאה...

קובץ קונפיג - לוודא שהקובץ index.php מוגדר כדף בית
בוורדפרס דף הבית הוא index.php. לעיתים מוגדר על השרת שדף הבית הוא index.htm / index.html / Default.htm וכו'
אם לאחר ההתקנה אתם לא רואים את דף הבית פשוט כנסו לקובץ ה - config בשרת וודאו ש -index.php מוגדר כדף הבית. אם לא - פשוט הוסיפו שורה והגדירו ידנית ואז שמרו את הקובץ.