המדריך השלם למקומות הכי טובים לדייטים:

הצפון:


בצפון הרחוק הרוח מנשבת, הציפורים מצייצות, הכל ירוק, ויש אחלה מקומות לדייטים. נזכיר את הכנרת היפה (שכולם מכירים..) את העיר צפת על סמטאוטיה הציוריות, ואת הגליל התחתון - מעיין שרונה, מצפה אילות, ועוד.
כמובן שלא שכחנו את רמת - הגולן שמלאה פינות חמד (מן הסתם אתר אחד לא יספיק כדי לכסות את כל הרמה..) , וכמובן קרית שמונה הרחוקה.
ננסה במדריך הצפוני לרכז את המקומות הטובים ביותר לדייטים בצפון הרחוק.

העץ הבודד

צפת:

בא לי להתחיל דווקא עם צפת.
צפת היא עיר עם קסם מיוחד. נוסעים צפונה, עוברים את עפולה, צומת - גולני, ממשיכים צפונה, ובצומת שבע פונים שמאלה עד הפנייה להר מירון - ימינה. ממשיכים עד צפת.
המקומות העיקיים בצפת שמתאימים לדייטים הם העיר העתיקה. פשוט הולכים בין הסמטאות. באוויר הרומנטי והמשכר של העיר צפת.

מירון:
לדוסים שבינינו, מומלץ לקפוץ, כרבע שעה מצפת לקבר הרשב"י שנמצא במירון, על הדרך לצפת.

גליל - תחתון:

במעבר חד משהו, נחזור מעט דרומה (אל דאגה, אנחנו עדיין בצפון) אל עבר הגליל - התחתון.
בגליל התחתון מצא פינות חמד רבות שמתאימות לדייט מושלם בחיק הטבע.

יער בית - קשת:
עוברים את כפר תבור לכיוון צומת גולני, כאשר בפנייה לקיבוץ בית - קשת פונים שמאלה. ממשיכים בנסיעה לכיוון הקיבוץ, ופונים ימינה לפני הכניסה לקיבוץ לדרך נוף יער בית קשת.
ממשיכים עם שביל העפר לעבר היער. עולים בדרך המתעקלת ומגיעים לטיילת יפה הצופה אל שדות הגליל - התחתון. מקום נהדר לשבת בשקט, ולדבר, ולהקשיב, ולהאזין. האחד לשני.
כאן מומלץ לשלוף אמגאזית, פינג'אן (שהכינות מראש) ולפנק את הבחורה בכוס קפה מהביל...

העץ הבודד:
אחת מפינות החמד הפחות מוכרות בגליל - התחתון.
העץ הבודד ממוקם מזרחית למושב שדה - אילן, וצופה אל שדות המושב והגליל. התמונה בראש הדף אגב, היא של העץ הבודד.
המקום אידיאלי לדייט שקט וקסום.
אז איך מגיעים?
לפני ההסבר נציין שהגישה לשם היא עם רכב שטח בלבד!
הכי פשוט, לנסוע לכיוון צומת גולני מכפר - תבור, כאשר כמאה מטר לאחר הפנייה לבית - קשת (לא פונים!) יש פנייה ימינה ממש על הכביש - קצת קשה להבחין בה, אך היא נמצאת שם - זהירות בפנייה..
לאחר הפנייה ימינה נוסעים על כביש המתעקל בינות לשדות, עד אשר מגיעים למזבלה שנמצאת מצד ימין. פונים ימינה במזבלה ומייד אחרי 10 מטר עוד ימינה, וממשיכים לנסוע על שביל עפר שמתעקל עד לעץ הבודד.

מעיין שרונה:
מעיין קטן ונחמד בסמוך למושבה שרונה.

גליל מערבי:

בשלב מתקדם יותר של הקשר אפשר ללכת ליום טיול בעמת החולה, מקום קסום ויפה. אפשר להתהלך בנחת בינות לשיחים, קני הסוף והציפורים. להקיף את האגם, ואז להתיישב בפינה שקטה, לשלוף מגדנות שהוכנו מבעוד מועד, ולהריץ איזה פיקניקון קטן........

אגם אחולה
אגם אחולה

טבריה:

אך טבריה טבריה, לו היית צפת...
מי לא מכיר את העיר טבריה? בירת הגליל.
במדריך ננסה להכיר לכם את המקומות הנכונים לדייטים בטבריה.
נתחיל בטיילת של טבריה.
נכנסים לעיר טבריה ויורדים לעיר לרחוב הגליל.
מוצאים חנייה, והולכים לכיוון רחבת המשביר (ברחוב הגליל). משם ממשיכים כמאה מטר דרומה, ופונים שמאלה (מערבה) לעבר הכנרת. הכניסה היא בסמוך למלון נהר הירדן - אי אפשר לפספס...
יורדים לטיילת, ומטיילים... על הטיילת אפשר לקנות גלידה טובה.

מי שרוצה בכל זאת בית - קפה, אפשר להסתובב באיזור רח' הגליל וברח' המקביל שמעליו, יש הרבה בתי - קפה טובים (וכשרים). מי שרוצה להיות קצת מקורי שילך על הפלאפל הנהדר של טבריה...

חיפה:

בחיפה יש מספר מקומות נחמדים ששווה להעביר בהם ערב רומנטי.

אחד המקומות הטובים לדעתי בחיפה זו הטיילת שצמודה ממש לתחנת רכבת חוף הכרמל - כך שגם ההגעה בתחבורה ציבורית פשוטה (פשוט יורדים בתחנת חוף הכרמל). למגיעים ברכב - פשוט נוסעים על כביש תל - אביב חיפה ומחנים בחניון של הרכבת.

אנשי ההיי טק שיוצאים לדייט יכולים לקבוע פגישה באותו יום במת"מ ובערב לצאת לדייט רומנטי בטיילת.
מקום מומלץ בטיילת היא מסעדת שלתיאלי שנמצאת ממש על הטיילת בחוף דדו. מחנים את האוטו בחניון של הרכבת - תחנת חוף הכרמל, והמסעדה נמצאת ממש בכניסה לחוף דדו. זו מסעדה כשרה, כשהישיבה היא על ספות נמוכות, ממש על הים. מומלץ.